KONST / Litografier / Färglitografi 8225130
nr 822 5130
Reinhold Ljunggren
(1920-2006), Sverige
Färglitografi , Reinhold Ljunggren (1920-2006), 221/360, trosa, motivets mått: 38x47, fuktskador
Reinhold Ljunggren, född 1920 i Vittaryd, död 2006, svensk målare och grafiker.
Utrop:
800 kr
Såld:
300 kr
måndag 29 april 2013
kl 20:59:24
28/4 23:35:15
Reinhold Ljunggren
Läs mer om Reinhold Ljunggren